- obložení krbových obestaveb - obklady stěn kolem vnitřních bazénů - obklady koupelen a sprchových koutů - průsvitné dílce do podhledů - povrch nábytkových dvířek - povrch kuchyňského nábytku - obklady fasád a soklů - obložení vchodových dveří - obložení pojezdových bran - obložení plotových dílců - obklady povrchu nábytku a stolků - obložení zahradních kuchyní - pouzdra a kryty mobilů a tabletů - klopy kožených brašen - peněženky - klopy kožených kabelek - módní doplňky oděvů - obklady stěn interiérů - schodnice a schodiště - recepční pulty - bary a HORECA interiéry - obložení sloupů - podsvícené kamenné stěny ,, onyx efekt ,, - designová svítidla - obložení balkonů a lodžií - obložení interiérů jachet, aut a letadel - obložení plovoucích domů - kamenné klopy motorkářských brašen - stěny v akváriích a teráriích - obložení květinových nádob - povrch dárkových kazet a pouzder - posuvné stěny, příčky a paravany - posuvné šatníkové dveře - interiérové dveře - obložení TV stěn - skládané obklady - 3D mozaiky

FASÁDNÍ OBKLADY

Velkoformátové fasádní kamenné obklady

 Vzorek fasádního kompozitního panelu : křemencová kam. folie na hliníkové voštinové desce

Vzorek fasádního kompozitního panelu : křemencová kam. folie na hliníkové voštinové desce

 

Rodinné domy :

Co se týká rodinných domů, lze lepit kamenné fólie přímo na jejich fasádu. Podrobnosti konzultujte s námi, rádi vám poradíme nebo doporučíme související materiály a postupy, anebo realizaci zajistíme zkušeným odborníkem.

 

 

Komerční a veřejné budovy :

VÝVOJ A VÝROBA FASÁDNÍCH PANELŮ S TENKÝM KAMENNÝM POVRCHEM NA ZAKÁZKU!

ROVNÉ A OHÝBANÉ FASÁDNÍ OBKLADOVÉ PANELY S POVRCHEM Z KAMENNÉHO MONOLITU V TŘÍDĚ A1.

Pro výrobu velkoformátových obkladových panelů lze použít ultratenké kamenné pláty většiny druhů hornin které nabízíme. Tyto jsou vhodné pro použití na fasády a další interiérové a exteriérové aplikace kde je požadován design skutečné horniny, stabilita a stálost tvaru, a je nutné snížít konstrukční hmotnost dekorativnách panelů pro nižší statické zatížení svislých konstrukcí a je obecně výhodné nízká hmotnost panelů i z jiných důvodů.

Pro výrobu velkoformátových panelů s dekorem různých druhů hornin se používají tvarově a rozměrově stálé konstrukční minerální desky s oboustrannou fixací sklováknitou síťkou nebo skleněnými vlákny ( MgO desky a pod...), anebo desky sendičového typu ( složené z více vrstev ).

Minerální desky jsou obvykle specifické tím že jsou v celém objemu homogenní a na jejich povrch se kamenné folie lepí a na opačné straně se opatří protitahovou folií příslušné gramáže.

Pro výrobu panelů s kamenným povrchem se využívají i konstrukční desky sendičového typu s extrémní stabilitou tvaru i ve velkoformátech :

1.) celohliníkové voštinové desky ( hliníkový plech/hliníková voština/hliníkový plech )

2.) celohliníkové kompozitní desky ( hliníkový plech/hliníkové jádro/hliníkový plech )

3.) kompozitní desky ( laminát nebo plech/jádro z různých materiálů/laminát nebo plech )

4.) PUR nebo PIR sendvičové panely ( plech/PUR nebo PIR jádro/plech )

Existuje nepřeberné množství druhů kompozitních panelů na které lze aplikovat ultratenké kamenné pláty pro dosažení potřebného efektu a vlastností, ovšem jen velice málo typů splňuje i protipožární třídu A2 nebo A1 pro použití obložení fasád na komerční a výškové veřejné stavby.

Obklady nižších požárních tříd lze používat pro fasády nízkých staveb a rodinných domů. Podrobnosti není zde nutné zmiňovat.

Níže budeme prezentovat ukázky vybraných druhů a tvarů fasádních panelů.

Provádíme vývoj fasádních panelů a obestaveb dle zadání architekta v rámci současných technologicky realizovatelných požadavků.

 

RP 001

Ukázka ohybu kompozitního panelu s monolitickým ultratenkým kamenným povrchem

Ukázka ohybu kompozitního panelu s monolitickým ultratenkým kamenným povrchem

RP 002

Ukázka ohybu kompozitního panelu s monolitickým kamenným povrchem

Ukázka ohybu kompozitního panelu s monolitickým kamenným povrchem

RP 003

Ukázka vnějšího rohu obkladu tvořenou segmentováním monolitického kamenného plátu

Ukázka vnějšího rohu obkladu tvořenou segmentováním monolitického kamenného plátu

RP 004

Ukázka obestavbového modulu v konfiguraci ALU voštinový panel + žulový kamenný plát

Ukázka obestavbového modulu v konfiguraci ALU voštinový panel + žulový kamenný plát