- obložení krbových obestaveb - obklady stěn kolem vnitřních bazénů - obklady koupelen a sprchových koutů - průsvitné dílce do podhledů - povrch nábytkových dvířek - povrch kuchyňského nábytku - obklady fasád a soklů - obložení vchodových dveří - obložení pojezdových bran - obložení plotových dílců - obklady povrchu nábytku a stolků - obložení zahradních kuchyní - pouzdra a kryty mobilů a tabletů - klopy kožených brašen - peněženky - klopy kožených kabelek - módní doplňky oděvů - obklady stěn interiérů - schodnice a schodiště - recepční pulty - bary a HORECA interiéry - obložení sloupů - podsvícené kamenné stěny ,, onyx efekt ,, - designová svítidla - obložení balkonů a lodžií - obložení interiérů jachet, aut a letadel - obložení plovoucích domů - kamenné klopy motorkářských brašen - stěny v akváriích a teráriích - obložení květinových nádob - povrch dárkových kazet a pouzder - posuvné stěny, příčky a paravany - posuvné šatníkové dveře - interiérové dveře - obložení TV stěn - skládané obklady - mozaiky

CENY TYP R-THINSTONE

Ceník R-THINSTONE

ukázka podsvícení China Juparana + Grey travertine 2mm tenkých desek R-THINSTONE

ukázka podsvícení China Juparana + Grey travertine 2mm tenkých desek R-THINSTONE

 

   LUXUS, KTERÝ NEOMRZÍ!

 

  Představujeme vám nový druh ultratenkého průsvitného dekorativního materiálu ve formě tenkých kamenných plátů z pravého mramoru, žuly, travertinu, onyxu.

   POZOR! Toto nejsou kompozitní syntetické mramory, ale řezaný, broušený a leštěný přírodní materiál! Primárně byly vyvinuty pro obklady koupelen a interiérů v luxusních výškových budovách z důvodu nízké konstrukční hmotnosti a zachování lešténého přírodního kamene.

 

   VÝHODY NAŠICH MATERIÁLŮ :

 1.)  Pouze 20-25% hmotnosti ve srovnání s tradičními tloušťkami desek

 2.) Velmi nízká spotřeba el. energie ( cca 15-20% ) ve srovnání s podsvícením všech ostatních řešení

 3.) Extrémně tenké ( včetně podsvícení jen 10 - 20 mm ) a celkově výrazně lehčí celkové řešení ( svítidlo + kámen ) ve srovnání se všemi ostatními variantami

 

  POPIS : 

  Tyto pouze 1 - 4 mm ultratenké transluscentní velkoformátové mírně flexibilní desky jsou vhodné pro intarze nábytku a obklady interiérů, ale v našich podmínkách jsou žádané především jako podsvícené obklady stěn a stropů a jako obklady nábytkových a kuchyňských dvířek a interiérových posuvných dveří. Tyto extrémně tenké pravé kamenné desky se vyrábí jinak než kamenné folie a dýhy - břidlice a křemence ROCKFOIL.

  Řežou se z masivních bloků speciální technologií kdy výsledná pohledová strana desky zůstává hladká, obvykle leštěná, broušená nebo kartáčovaná a rubová strana je fixována ( laminována ) transparentní pryskyřicí a sklovláknitou armovací síťkou. Takto vyrobené tenké kamenné desky mají dostatečně průsvitnou plochu i při nízkém světelném výkonu použitého světelného zdroje. Pro manipulaci i instalaci mají nízkou konstrukční hmotnost, která se pohybuje pouze kolem 7kg - 15kg/m2 ( záleží i na nosném podlaminovacím materiálu ). Tímto lze dosáhnout nízkou celkovou hmotnost aplikace a ušetřit na zátěži nosné konstrukce 75-80%. nemalá úspora pro odsvícení je i výrazně nižší spotřeba energie a nezanedbatelným je i fakt že mnoho druhů hornin nelze v tradiční tloušťce koem 20 mm prosvítit a proto nám ultratenké podsvítitelné řešení do 5 mm tloušťky otvírá nové možnosti

  Touto technologií lze vyrobit a dodat základní 2-5 mm tenké dekorativní desky z cca 30 druhů mramorů, žul, travertinů a onyxů s kvalitní homogenní i heterogenní strukturou s možností fixace i v samotném rostlém masivu ( např. u travertinů ).

  V naší obrazové příloze níže neprezentujeme všechny možnosti, zákazník si může u nás prověřit dostupnost jeho požadavku, jak na vzhled a druh horniny, jeho formát, podsvítitelnost, tak i cenu za konkrétní kus v požadovaném množství.

  Standardně dodávané formáty jsou 1,2m x 0,6m, 0,9m x 1,5m a výjimečně s podlaminováním kaleným sklem i formát 1,2m x 2,4m. Větší formáty lze vyrobit výjimečně různým typem podlaminování a v závislosti od druhu a dostupných rozměrech bloků suroviny z lomu.

  Tyto desky se vyrábí dle konkrétního požadavku zákazníka v požadovaném formátu ze skladové nabídky výroby. Cenová nabídka se kalkuluje od případu k případu podle : druhu kamene, formátu, počtu ks, rychlosti dodávky - dopravy, a dalších technických požadavků. Významnou položkou rozpočtu je položka ochraného balení pro přepravu a náklady na dopravu. 

  Použití : luxusní nábytek, luxusní obložení interiérů hotelů, hotelových koupelen, restaurací, barů, prodejen luxusního zboží, výroba luxusních designových svítidel, svítící stropy, svítící stěny výtahů, schodišť, atd...

  Podsvícené vzorky formátu 20cm x 30cm v sortimentu cca 20 druhů lze vidět v naší vzorkovně. Sortiment se postupně rozšiřuje, proto každý požadavek klienta aktuálně prověřujeme přímo ve výrobě.

  Obvyklá dodací lhůta od schválení vybraného bloku pro řezání objednaného formátu do doručení v ČR se pohybuje kolem 3 měsíců.

  Rozsah cen za m2 se pohybuje v řádu tisíců Kč ( u nejdražších druhů i v řádu desetitisíců Kč za m2 ) podle druhu kamene, třídy kvality, formátu a počtu kusů.

 

1.) např. od 6.900,00 Kč bez DPH/ks u šedého travertinu formátu 1,2m x 0,6m ( odběr nad 25 ks )

2.) např. od 27.500,00 Kč bez DPH/m2 u vzácnějších onyxů formát 2,4m x 1,2m ( odběr nad 10 ks )

3.) např. od 6.900,00 Kč bez DPH/ks u mramoru Carrara formátu 1,2m x 0,6m ( odběr nad 25 ks )

4.) např. od 14.500,00 Kč bez DPH/ks u travertinů formátů š. nad 70cm, d. nad 130cm ( odběr do 25 ks )

5.) např. od 21.000,00 Kč bez DPH/m2 u světlých mramorů Spider Gold, Cap. Cream formátu š. 122cm, d. 215cm ( odběr nad 10 m2 )

6.) např. od 25.000,00 Kč bez DPH/m2 u vybraných druhů onyxů nebo mramorů š. 122cm, d. 215 - 244cm ( odběr nad 6 m2 )

 

  Velkoformáty onyxů a mramorů 1200 mm x 2400 mm x 3-5 mm : od 19.500,00 Kč - 39.000,00 Kč bez DPH/m2, dle vzácnosti a zpracovatelnosti horniny a dle množství kusů.

  Tmavší druhy jsou levnější ale hůře prosvítitelné. Některé travertiny jsou hůře prosvítitelné a vyžadují speciální fixaci, tudíž jejich zpracování vyžaduje více materiálu a času a jsou tedy ve vyšší cenové hladině.

  Hmotnost plátu velikosti 1,2m x 0,6m a tloušťky 3,5mm druh mramoru Carrara je kolem 6,55 kg/ks, což je vynikající parametr pro realizace mramorového obkladu, nebo dveří, kde není možné zatížit svislé konstrukce obkladem tradiční tloušťky. Navíc tento druh umožňuje díky tloušťce pouze 3,5mm i podsvícení. Tyto vlastnosti jsou hojně využívány při obkládání interiérů lázní, barů, wellness, hotelových koupelen, masážních salónů a mnoha dalších luxusních a reprezentativních prostor, nebo interiérů ve vilách.

  Na dveře a nábytek dodáváme tenké kameny již od tloušťky 1 mm ! ! ! Tento materiál je samozřejmě velice křehký!

  V cenové hladině cca 7.000,00 Kč bez DPH/ks ve formátu 1200mm x 600mm a tloušťce cca 3mm dokážeme nabídnout cca 20 druhů mramorů, žul a travertinů již při odběru kolem 25 ks. Další základní formáty : 600mm x 600mm, 1200mm x 300mm, 1200mm x 1200mm, 1000mm x 2000mm,...

  U menšího množství dochází k navýšení jednotkové ceny vzhledem k více fixním nákladovým položkám a vyšší výrobní ceně menšího počtu kusů.

  Přesnou cenu určuje druh horniny, formát a počet ks v objednávce, způsob balení a dopravy a dodací lhůta - cena lodní nebo letecké mezinárodní přepravy. Zákazník obdrží s kalkulací i referenční fotografie suroviny pro výrobu jeho plátu nebo přímo referenční fotografie konkrétního materiálu.

  Poptejte u nás cenovou nabídku pro váš projekt, každá dodávka se naceňuje individuálně. Anebo nám sdělte vaše množstevní požadavky a finanční hranici plánované investice a my vám sdělíme je li možné váš požadavek splnit, nebo vám navrhneme některou z alternativ.

  V rámci našich technických možností nabízíme pro projekty většího rozsahu výrobu vrchnich stolových desek a stolků s podsvícením s níže nabízenými povrchy ( mramory, žuly, onyxy, travertiny ).

 

 

Vzor M1 - Grey Travertine

Vzor M2 - Agate Red Marble

Vzor M3 - French River Marble

Vzor M4 - Carioca Gold

Vzor M5 - Blue Pearl

Vzor M6 - China Juparana

Vzor M7 - Honey Wood Onyx

Vzor M8

Vzor M9 - French River Marble

Vzor M10 - Cream Capuccino

Vzor M11 - Indian Green

Vzor M12 - Travertine Beige Gold

Vzor M13 - Agate Red Marble + Honey Wood Onyx

Vzor M14 - China Juparana + Blue Pearl

Vzor M15 - Puerto Rico Black

Vzor M16 - Lightening Gold

Vzor M16

Vzor M16

Vzor M17 - Dragon Onyx

Vzor M18 - Black Rose

Vzor M19 - Ancient Wood Black

Vzor M20 - Spider Gold

Vzor M21 - Blue Palisandro

Vzor M22