- obložení krbových obestaveb - obklady stěn kolem vnitřních bazénů - obklady koupelen a sprchových koutů - průsvitné dílce do podhledů - povrch nábytkových dvířek - povrch kuchyňského nábytku - obklady fasád a soklů - obložení vchodových dveří - obložení pojezdových bran - obložení plotových dílců - obklady povrchu nábytku a stolků - obložení zahradních kuchyní - pouzdra a kryty mobilů a tabletů - klopy kožených brašen - peněženky - klopy kožených kabelek - módní doplňky oděvů - obklady stěn interiérů - schodnice a schodiště - recepční pulty - bary a HORECA interiéry - obložení sloupů - podsvícené kamenné stěny ,, onyx efekt ,, - designová svítidla - obložení balkonů a lodžií - obložení interiérů jachet, aut a letadel - obložení plovoucích domů - kamenné klopy motorkářských brašen - stěny v akváriích a teráriích - obložení květinových nádob - povrch dárkových kazet a pouzder - posuvné stěny, příčky a paravany - posuvné šatníkové dveře - interiérové dveře - obložení TV stěn - skládané obklady - 3D mozaiky

CENY TYP R-THINSTONE

Ceník R-THINSTONE

ukázka podsvícení China Juparana + Grey travertine 2mm tenkých desek R-THINSTONE

ukázka podsvícení China Juparana + Grey travertine 2mm tenkých desek R-THINSTONE

 

   LUXUS, KTERÝ NEOMRZÍ!

 

  Představujeme vám nový druh ultratenkého průsvitného dekorativního materiálu ve formě tenkých kamenných plátů ze skutečných druhů mramoru, žuly, travertinu a onyxu.

   POZOR! Toto nejsou kompozitní syntetické lité mramory, ale řezaný, vybroušený a vyleštěný přírodní materiál do tloušťky 3 mm včetně nano vrstvy fixační laminace! Primárně byly ultratenké kamenné pláty vyvinuty pro obklady koupelen a interiérů v luxusních výškových budovách z důvodu požadavku na nízkou konstrukční hmotnost a požadavkem leštěného přírodního kamene, převážně pro luxusní investiční stavební záměry v arabských krajinách, Rusku, Číně, USA, atd...Následně se tento sortiment začal využívat i pro výrobu lehkých kamenných fasádních panelů, nábytku, dveří, atd ... Tento materiál umožňuje spojení designových vlastností přírodních kamenů s minimální hmotností kompozitních materiálů procesem nalaminování.

 

   VÝHODY NAŠICH MATERIÁLŮ:

 1.) Pouze 10-15% hmotnosti ve srovnání s tradičními tloušťkami obkladových kamenných desek.

 2.) Velmi nízká spotřeba el. energie pro možnost podsvícení ( úspora 85-90% ).

 3.) Kompletní aplikace včetně podsvícení mohou být extrémně tenké, jen cca 20 mm.

 

  POPIS: 

  Tyto pouze 1 - 4 mm ( obvykle 3 mm ) ultratenké transluscentní velkoformátové desky jsou vhodné pro intarze nábytku a obklady interiéru, ale v Evropě jsou žádané především jako podsvícené obklady stěn a stropů a jako obklady nábytkových a kuchyňských dvířek a interiérových posuvných dveří, svítící povrchy konferenčních a jídelních stolů, atd.... Tyto extrémně tenké pravé kamenné desky se vyrábějí jinak než kamenné folie a dýhy - břidlice a křemence ROCKFOIL.

  Řežou se z masivních bloků a desek speciální technologií kde výsledná pohledová strana desky zůstává hladká, obvykle leštěná, nebo kartáčovaná a rubová strana je fixována ( laminována ) transparentní pryskyřicí a sklovláknitou armovací nano síťkou. Takto vyrobené tenké kamenné desky mají dostatečně průsvitnou plochu při nízkém světelném výkonu použitého světelného zdroje. Pro manipulaci a instalaci mají minimální konstrukční hmotnost, která se pohybuje pouze kolem 5 kg - 10 kg/m2 ( záleží i na nosném podlaminovacím materiálu ). 

  Nově používanou technologií lze od února 2021 vyrobit a dodat základní 1-5 mm tenké dekorativní desky ze stovek druhů mramorů, žul, travertinů a onyxů s kvalitní homogenní i heterogenní strukturou.

  V naší obrazové příloze níže uvádíme pouze několik ukázek vzorků z nekonečného výběru možností. Zájemci o tento materiál si mohou u nás ověřit buď skladovou nebo výrobní dostupnost. Tento materiál držíme v limitovaném počtu kusů skladem v několika formátech a druzích.

   Vzhledem k přírodní povaze materiálu a jeho unikátnosti je vzhledová variabilita i v rámci stejného druhu extrémní a proto je nutné se s nabídkou osobně seznámit a pochopit dané možnosti. Průsvitnost výsledných plátů se může lišit i pokud pochází ze stejné desky, nebo sousedních desek bloku, protože se probarvení horniny nekontrolovatelně mění v celém masivu horniny.

  Standardně dodávané formáty jsou např. 1,2m x 0,3m až po formát 1,2m x 2,4m. Větší formáty lze vyrobit v závislosti na druhu a dostupných rozměrech bloků surovin z lomu.

  Tyto desky se vyrábějí obvykle na zakázku podle konkrétního požadavku zákazníka v požadovaném formátu ze skladové deskoviny. Cenová nabídka se kalkuluje od případu k případu podle: druhu kamene, formátu, počtu ks, rychlosti dodávek - dopravy, a dalších technických požadavků. Významnou položkou rozpočtu je položka ochranného balení a náklady na dopravu. 

  Použití: luxusní nábytek, luxusní obložení interiérů hotelů, hotelových koupelen, restaurací, barů, interiéry a zařízení pro prodej luxusního zboží, výroba designových svítidel, svítící stropy, svítící stěny výtahů, obložení schodišť, fasádní panely, atd ...

  Podsvícené vzorky formátu 20cm x 30cm v sortimentu cca 20 druhů lze vidět v naší vzorkovně. Velkoformáty držíme v bezpečném ochranném balení v našem skladu. Sortiment se postupně rozšiřuje, proto každý požadavek klienta aktuálně ověřujeme přímo ve výrobě.

  Obvyklá dodací lhůta od schválení vybraného bloku pro řezání objednaného formátu a doručení do ČR se pohybuje kolem 5 - 6 měsíců. Další čas trvá nalaminování na podklad.

  Rozsah cen za m2 se pohybuje v řádu desítek tisíc Kč podle vzácnosti druhu kamene, třídy kvality, formátu a počtu kusů.

  Velkoformáty onyxů a mramorů 1200 mm x 2400 mm x 3 mm: od cca 20 000,00 Kč - 50 000,00 Kč bez DPH/m2, dle vzácnosti a zpracování hornin a dle množství kusů.

  Tmavší druhy jsou hůře prosvítitelné. I některé travertiny jsou hůře prosvítitelné z důvodu nutné speciální fixace, proto jejich zpracování vyžaduje více materiálu, práce a času a jsou tedy ve vyšší cenové hladině.

  Hmotnost plátu velikosti 1,2m x 0,6m a tloušťky 3,5mm druh mramoru Carrara je kolem 6,55 kg/ks, což je vynikající parametr pro realizaci mramorového obkladu, nebo dveří, kde není možné zatížit svislé konstrukce obkladem tradiční tloušťky. Navíc tento druh nabízí díky tloušťce pouze cca 3,5 mm i možnost podsvícení. Tyto vlastnosti jsou hojně využívány při obkládání interiérů lázní, koupelen, barů, wellness, hotelových koupelen, masážních salónů a mnoha dalších reprezentativních prostor, nebo interiérů ve vilách.

 Na dveře a nábytek dodáváme tenké kameny již od tloušťky 1 mm! ! ! Tento materiál je samozřejmě velmi křehký! Nicméně po nalaminování na podklad je dostatečně pevný a tvoří s nosným konstrukčním materiálem kompaktní celek.

  Každá objednávka se naceňuje individuálně. Sdělte nám vaše vzhledové a množstevní požadavky a finanční hranici plánované investice a my vám sdělíme, zda li je možné váš požadavek splnit, nebo vám navrhneme některou z možných alternativ.

  V rámci našich technických možností nabízíme pro zákaznické projekty výroby stolových desek a stolků s podsvícením i bez s níže nabízenými povrchy (ultratenké mramory, žuly, onyxy, travertiny) na konstrukční desce z hliníkové voštiny. Ve vývoji máme další typy nosných konstrukčních kompozitních desek.

  V průběhu října 2021 bude k dispozici katalogový přehled v pdf formátu s aktuálně dostupným materiálem a cenou.

 

 

Vzor M1 - Grey Travertine

Vzor M2 - Agate Red Marble

Vzor M3 - French River Marble

Vzor M4 - Carioca Gold

Vzor M5 - Blue Pearl

Vzor M6 - China Juparana

Vzor M7 - Honey Wood Onyx

Vzor M8

Vzor M9 - French River Marble

Vzor M10 - Cream Capuccino

Vzor M11 - Indian Green

Vzor M12 - Travertine Beige Gold

Vzor M13 - Agate Red Marble + Honey Wood Onyx

Vzor M14 - China Juparana + Blue Pearl

Vzor M15 - Puerto Rico Black

Vzor M16 - Lightening Gold

Vzor M16

Vzor M16

Vzor M17 - Dragon Onyx

Vzor M18 - Black Rose

Vzor M19 - Ancient Wood Black

Vzor M20 - Spider Gold

Vzor M21 - Blue Palisandro

Vzor M22