- SPECIALISTA NA PRAVÉ VELKOFORMÁTOVÉ OBKLADOVÉ KAMENNÉ DÝHY A FOLIE Z BŘIDLIC, KŘEMENŮ A DALŠÍCH HORNIN - ROCKFOIL CENTRUM V OLOMOUCI - NEJVĚTŠÍ VÝBĚR DRUHŮ A KUSŮ V ČR A SR - ULTRATENKÉ PRAVÉ ONYXY, MRAMORY, TRAVERTINY A ŽULY - VELKOFORMÁTOVÉ KAMENY S PODSVÍCENÍM LED - NAD PADESÁT DRUHŮ SKLADEM V NEJVĚTŠÍCH FORMÁTECH V ČR A SR - VLASTNÍ IMPORT - VLASTNÍ SKLADOVÝ STAV V ČR V TISÍCÍCH KUSECH - DESÍTKY DRUHŮ IHNED K ODBĚRU : OBKLADY, LEPIDLO, KNOW/HOW - VELKOOBCHOD - MALOOBCHOD 

JAK NA TO!

Jak na to!

JAK NA TO?

OBKLÁDÁME ,, PŘÍRODNÍM KAMENEM ,, SVÉPOMOCÍ BEZ DRAHÉHO NÁŘADÍ A ŘEMESLNÉHO VZDĚLÁNÍ, ČILI OBKLÁDÁME KAMENNOU FOLIÍ/DÝHOU.

PRO NÁROČNĚJŠÍ A ROZSÁHLEJŠÍ PROJEKTY DOPORUČUJEME VYUŽÍT SLUŽEB ZKUŠENÝCH PROFESIONÁLŮ.

PERSONÁL ROCKFOIL CENTRA V OLOMOUCI SE ZABÝVÁ VELKOPLOŠNÝMI ULTRATENKÝMI KAMENY OD ROKU 2007 A VLASTNÍMI ZKUŠENOSTMI A ZKUŠENOSTMI SPOLUPRACUJÍCÍCH SUBJEKTŮ PŘISPÍVÁ K ROZVOJI A ŠÍŘENÍ POVĚDOMÍ O JEJICH VYUŽITELNOSTI.

PŘI NÁKUPU MATERIÁLU ZÁKAZNÍK ZÍSKÁVÁ I CENNÉ RADY JAK MÁ S KONKRÉTNÍM ZAKOUPENÝM MATERIÁLEM PRACOVAT.

ZÁKAZNÍK U NÁS NAKUPUJE MATERIÁL ZA KONKRÉTNÍ CENU DOHODOU VČETNĚ KNOW HOW, KDE SE DOZVÍ JAK MÁ S MATERIÁLEM PRACOVAT, POKUD CHCE PROVÉST REALIZACI SVÉPOMOCÍ.

U NÁS SI KAŽDÝ ZÁKAZNÍK MŮŽE VYBRAT KONKRÉTNÍ KUSY MATERIÁLU DLE SVÉHO UVÁŽENÍ A VKUSU Z NAŠEHO SKLADOVÉHO STAVU V TISÍCÍCH KUSECH Z MNOHA DESÍTEK DRUHŮ!

MATERIÁL DOVÁŽÍME A DOPLŇUJEME PO CELÝ ROK PRŮBĚŽNĚ DLE ZÁJMU A DLE DOSTUPNOSTI SUROVINY PRO VÝROBU.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rady ,, Jak na to ! ,, poskytujeme na základě vlastních zkušeností z výroby a realizací a tyto poskytujeme bezplatně jak spotřebitelům, tak i řemeslníkům, kteří s aplikací tohoto materiálu nemají zkušenosti a začínají ho využívat.

Instalace kamenných fólií a dýh je ve srovnání s jinými druhy obkládání mnohem jednodušší, rychlejší a hlavně čistý pracovní proces a pomáhá skrýt i nedokonalosti a nerovnosti podkladu. Ať se dílo podaří!

Pokud dodržíte naše rady a doporučení, určitě se dílo podaří!

 

UPOZORNĚNÍ!

Níže uvedený popis postupů neslouží jako jednoznačný návod k použití a aplikaci kamenných folií, ale je souhrnem našich praktických zkušeností a zkušeností s námi spolupracujících řemeslníků. Tyto zkušenosti se v čase doplňují a v některých případech i mění z důvodu vývoje materiálů a především lepidel. Z tohoto důvodu doporučujeme si níže popsané zkušenosti přečíst.

 

A. Lepení na stěny formou obkladu

1.) Výběr materiálu a manipulace

Materiál vybíráme dle zbarvení s ohledem na druh fixace a kvalitu kamene podle předpokládané aplikace. Pro místa s větší zátěží a frekvencí použití vybíráme druhy ze skupiny křemenů, pro místa s nízkou zátěží vybíráme druhy ze skupiny břidlic. Křemeny jsou tvrdší, lesklejší, obvykle s výraznějšími reliéfy. Břidlice jsou měkčí s nízkými a tenčími lupeny ( vrstvami ) 3D reliéfu. Pro lepení na rovných plochách, nebo s menším ohybem volíme typ Standard s hrubší pryskyřičnou fixací. Pro olepování sloupků a jiných míst nebo předmětů oblého tvaru ( např. madla zábradlí, sloupy a pod..) volíme typ Ultraflex s extrémní schopností ohybu. Schopnost ohybu při aplikaci výrazně zvýšíme pokud materiál zahřejeme např. sušičem na vlasy anebo jej stačí položit na radiátor. Tepelná odolnost pryskyřice je do 90°C kontaktní teploty. Vhodné druhy pro požadovanou aplikaci vám poradí prodávající. Manipulace s tímto materiálem je velice jednoduchá a fyzicky nenáročná. Jeden kus kam. folie váží kolem 1,2 kg, dle druhu horniny, tudíž v jednom balení lze přenést i desítky kusů a tyto převézt i osobním vozem. Převézt v kombíku např. 100m2 není žádný problém. Na převoz 100m2 jakéhokoliv jiného kamenného obkladu by bylo potřeba nákladní auto s mechanickou rukou a mnoho fyzicky náročné práce a skladovacího prostoru. 

Pokud si přivezete velkoformát kam. folie v roli ( některé druhy typu Standard lze srolovat při pokojové teplotě na průměr role cca 40 - 50cm, druhy s výraznějším reliéfem na cca 70cm ), před rozbalením umístíme roli kam. folie do pokojové teploty ( cca 22°C ) a po několika hodinách rozřízneme balení a folii ponecháme ať se sama rozvine do plochy ( cca 24 hodin ). Pryskyřice je při nízkých teplotách tužší a násilným rozprostřením by mohlo dojít k popraskání až zlomení, což by mohlo být po nalepení vidět i v ploše kamene. Ideální teplota v místnosti pro lepení je 15°C - 25°C. Pokud máme folii rozprostřenou lze ji lepit i při teplotách kolem 5°C, ale ne níže, vzhledem k vlastnostem lepidel. Za takových okolností dbáme na výběr vhodného lepidla, je lepší použít konstrukční lepidla která po vytvrzení zůstávají elastičtější a snesou velké výkyvy teplot ( -40°C až +90°C ), což jsou např. MS Polymery ( např. Soudal Gold Power, Soudal Profi Bond, Soudal FIX ALL HT, Soudal Fix All F&W, Den Braven Mamut, Den Braven Duoflex 8600, Soudal Soudaseal HT, atd.. ).

V naší provozovně si zákazníci mohou zakoupit DEN BRAVEN DUOFLEX 8600 v 5kg balení.

 

POZOR! UPOZORNĚNÍ! Před lepením obkladu doporučujeme si vyzkoušet jak reaguje lepidlo na podklad a lepenou plochu. Za kvalitu lepidel neručíme vzhledem k tomu že nemůžeme garantovat absolutní shodu kvality stejného druhu u jednotlivých šarží ( různá data výroby a pod... ). Test lepidel doporučujeme právě pro případ že by mohly nastat rozdíly ve vlastnostech mezi jednotlivými šaržemi stejného typu a druhu lepidla. 

 

POZOR! NEPREFERUJEME ŽÁDNOU ZE ZNAČEK LEPIDEL, KAŽDÝ SI MŮŽE VYBRAT LEPIDLO DLE DOPORUČENÍ ODBORNÉHO PRODEJCE A CENOVÉ HLADINY KTEROU JE OCHOTEN ZAPLATIT. 

 

2.) Řezání

Dlouhé přesné řezy doporučujeme provádět na formátovací stolové kotoučové pile, anebo ruční okružní pilou pro stolařskou práci, anebo elektrickou řezačkou kamene s vodící lištou. Pro řezání křemenů je vhodné použít diamantový kotouč. Řezání břidličných folií je jednodušší, lze použít i běžné kotouče na dřevo/lamino s jemnějším zubem, které se na měkké břidlici nezatupí. S řezáním kamenných fólií na formátovací pile si lehce poradí každý stolař nebo i jiný řemeslník. Pro hobby řezání a přířezy na místě lepení lze použít oscilační multifunční nástroj s násadou pilky v tvaru půlměsíce ( na laminát a kovy ), atd....

Nám se pro řezání přesných dlouhých řezů dlouhodobě osvědčuje ponorná pila s pr. kotouče 160/165 x 20 mm pro řezání laminátu nebo dřeva s počtem 48 zubů ( zuby z tvrdokovu ). Nastavení počtu otáček je obvykle nad 6000. I při použití levných značek lze jedním kotoučem provést nad 100 řezů délky cca 1200 mm, čili přes 120 m řezu. Řez provádíme pomalu, cca 1  minutu na bm.

Při řezání používejte ochranné pracovní pomůcky, včetně ochranných brýlí a respirační roušky!

Kamenné folie a dýhy řežeme ponornou pilou z pohledové strany strany kamene. Lze řezat i řezačkou na kámen pokud máme přesné vodící zařízení. Pokud řežeme krátké řezy, místo řezu doporučujeme přelepit maskovací malířskou páskou a na ni si vyznačit čáru řezu. Krátké řezy do cca 20cm lze provádět i technickým ulamovacím nožem, delší řezy provádíme oscilační pilkou ( součást setu oscilační brusky ). Oscilační pilkou lze lehce vyřezat i jakékoliv otvory pro vypínače, zásuvky, fitingy, prostupy trubek, atd...Oscilační pilkou řežeme ze strany pryskyřice. Hranu řezu jemně přebrousíme oscilační bruskou nebo ručně brusným papírem podle potřeby. Formátování kam. folií a dýh je možné i pomocí ručních nůžek na plech. Kvalita a přesnost střihu záleží na kvalitě nůžek a orientaci střihu ( pravé, levé, rovné ), ale i zkušenosti a zručnosti pracovníka. Pro lepší vzhled spojů v rozích zbrousíme řezy v místě spoje na obou protikusech folie v úhlu 45°. Zvlášť je třeba dbát na pravidlo víckrát měř a jednou řež, především při vyměřování prostupů k zásuvkám a pod...Zde je pečlivost na místě, plánovaný otvor si vyznačte obyčejnou tužkou a vyvrtejte tenké otvory v rozích nákresu, které propojíte ze strany pryskyřice spojovacími řezy a tím vznikne vymezený otvor.

Pokud nepožadujeme absolutně přesný rovný řez, lze tento materiál formátovat i ručně - nůžkami na plech.

 

3.) Lepení

Lepení kamenných folií v interiéru je velmi jednoduchý proces a v podstatě ho zvládne kdokoliv kdo je schopen dodržovat jednoduché rady a pořadí pracovních kroků. Lepení nevyžaduje fyzicky zdatného pracovníka a zvládnou ho bez problémů i ženy pokud zvolí kvalitní nářadí. Pro lepení používáme konstrukční lepidla kterých je na trhu nepřeberně. Výběr lepidla konzultujeme s prodávajícím podle druhu aplikace a typu lepených povrchů ( savý podklad, nebo nesavý podklad ). Jiné lepidlo je vhodné pro nalepení kam. folie na dveře, jiné pro nalepení ve sprchovém koutu, jiné na zeď v obýváku, jiné na staré obkládačky, plast nebo umakart, jiné na strop a pod...

Vyvarujeme se výběru lepidel pro obklady na cementové bázi! Pryskyřice na zadní straně kamenné fólie je nenasákavý materiál čili se chová i jako nesavý materiál, tudíž by na ní cementové lepidlo dlouhodobě nedrželo.

Vybíráme lepidla která mohou lepit různé savé a nesavé povrchy včetně laminátu jako nesavého povrchu. Lepidlo tedy vybíráme buď pro kombinaci nesavý/nesavý, anebo savý/nesavý, podle povrchu kde chceme kam. folii nalepit. Doporučujeme použít nestékavá lepidla, obvykle dostupná v kartuších. Vhodná konstrukční lepidla má ve své nabídce mnoho běžně dostupných značek, např. SOUDAL, DEN BRAVEN, MAPEI, FISCHER, KERAKOLL, BISON, atd..., které najdete v specializovaných prodejnách nebo hobbymarketech. Jako první krok je vhodné zadní stranu obkladu mírně přebrousit brusným papírem ručně nebo bruskou pro zdrsnění povrchu. Před nanesením lepidla otřeme pryskyřičnou stranu materiálu vlhkým a následně suchým hadříkem. Někdy je vhodné použít k odmaštění nějaký odmašťovací prostředkem ( např. na nádobí ). Některé druhy lepidel vyžadují tzv. aktivátory které lépe spojí polyester se samotným lepidlem. Startovací místo lepení na stěně, čili vertikálu a horizontálu si předem vyznačíme obyč. tužkou podle vodováhy nebo laserového zařízení. Lepidlo nanášíme z kartuše vytlačovací pistolí na zadní stranu kamenné folie, kde toto lepidlo následně vtíravým pohybem roztáhneme po celé lepené ploše zubovou ( zuby 3-5mm ) gumoplastovou stěrkou od okrajů ke středu folie. Lepidlo nanášíme na zadní fixaci kamenné folie zubovou stěrkou vtíravými pohyby jakobychom chtěli lepidlo vetřít do povrchu pryskyřice. Kvalitu spoje je lepší vyzkoušet na kousku a až pak pokračovat v lepení. Folii s naneseným lepidlem přiložíme a přitlačíme na určené místo rukama, případně mírně dotlačíme gumovým válečkem ( pokud nedosáhneme rukama ). Některá lepidla je vhodnější roztáhnout na stěnu ( např. lepení na fasády ), anebo na obě lepené plochy v závislosti na doporučení výrobce lepidla. Nanášení lepidla a samotné lepení je to nejjednodušší v celém procesu realizace a zvládne to téměř každý. Při rychleschnoucích lepidlech je lepší když na lepení pracují dva pracovníci, jeden nanáší lepidlo a druhý hned za ním toto lepidlo roztahuje po ploše a následně co nejrychleji obkladový plát přitlačí na olepované místo. Pro laika je lepší použít lepidlo s delším otevřeným časem, tzn. že neschne rychle a je déle aktivní. Jednotlivé díly lepíme vedle sebe na doraz bez spáry anebo za pomoci dimenzních dílků na spáru ( dle vkusu ). Pokud se nám při přitlačení dílců na stěnu ve spoji vytlačí přebývající lepidlo, otřeme ho hned pečlivě vlhkým hadříkem, čímž se zbavíme pozdější přebytečné práce. Výhodnější se ale ukazuje nechat některé lepidlo zatvrdnout ( např. MS Polymery ) a pak ho palcem vydrolit. 

V případě lepení na nesavý podklad, nebo povrch ošetřený hydroizolační nesavou vrstvou máme dobré zkušenosti s použitím lepidla DEN BRAVEN MAMUT v kartuši, nebo jiný MS Polymer. Doporučujeme celoplošné lepení a dobře nanést lepidlo na okraje kamenné fólie aby se nemohla dostat kapalina pod kamennou fólii ( např. při lepení kolem umyvadla, ve sprchovém boxu, nebo na stěně u kuchyňského dřezu ). Při použití jiných lepidel se poraďte s jejich prodejci a dodržujte návod na jejich použití. 

Jestli je povrch nasákavý zjistíme po nanesení vody štětkou, nebo mokrým hadrem. Lepidlo naneseme na očištěnou rubovou plochu kam. folie špachtlí, následně ho roztáhneme vtíravým pohybem zubovou stěrkou č. 3-4 rovnoměrně po celé ploše od okraje ku středu a takto připravený materiál přiložíme na připravené místo a rukama přitlačíme. Lepený materiál ihned na podkladu drží. V případě potřeby ( nepřesnosti nalepení ) se ale dá ihned ztrhnout a nanést lepidlo znova a opět nalepit. Schnutí a vyzrání spoje trvá cca 24 hodin. 

Před lepením plochy v desítkách m2 doporučujeme vyzkoušet nalepení jednoho kusu a tím vyzkoušet pevnost spoje po 24 hodinách. Tímto postupem lze potvrdit nebo vyvrátit vhodnost vybraného lepidla na olepovanou plochu ( savé a nesavé podklady ). Těmto aplikacím se budeme v případě zájmu věnovat v sekci Tipy a rady.

Lepidla typu MS Polymer ( známé spotřebitelům i pod zn. MAMUT ) mají vynikající vlastnosti a zvládne s nimi pracovat i laik. Dle našeho názoru a mnohaletých zkušeností mají vynikající poměr kvality a ceny. 

V NAŠÍ OLOMOUCKÉ PRODEJNĚ SI ZÁKAZNÍCI MŮŽOU MS POLYMER DEN BRAVEN V 5KG BALENÍ ZAKOUPIT A ODVÉZT IHNED I S KAMENNOU FOLIÍ!

 

4.) Impregnace

Nano Impregnace na kámen slouží jako uzavírač kamene aby byl povrch kamene chráněn před vnějšími vlivy, vodou, nečistotami, atd...Pro impregnaci povrchu horniny používáme nano impregnaci na kámen ( obvykle čirá nebo bílá kapalina ). Impregnaci vybíráme dle požadavku na další vzhled povrchu kamene, čili pro zachování původní barvy, anebo ztmavení, či zvýšení kontrastu. Tyto rozdíly lze vidět v naší provozovně na ukázkách. Některé impregnace se nanášejí válečkem nebo štětcem, náročnější stříkáním. Nástřik nano impregnace je ideální, ovšem zvyšuje spotřebu media.

Doporučujeme postupovat dle návodů jednotlivých dodavatelů ( výrobců ) nano impregnací uvedené obvykle na obalu výrobku. Nejlepší je vyzkoušet účinek impregnace na kousku kam. folie abychom viděli jak na námi vybraný kámen účinkuje. V naší provozovně lze objednat za poplatek materiál již naformátovaný, včetně provedení impregnace ( nanoimpregnace ).

Pro impregnaci kam. fólií máme vyzkoušeno mnoho druhů hydrofóbních nano impregnací různých značek ( např. Den Braven, Akemi, Saxo, atd...).         

                                                                                                                                            

B. Lepení na podlahu formou dlažby

Pro lepení na podlahu je možné použít omezený sortiment převážně křemenů s co nejnižším reliéfem. Samotné použití kam. dýh a folií na podlaze je velice omezené vzhledem k tenké vrstvě kamene a postupnému obrusu. Pro lepení doporučujeme MS polymery s celoplošným lepením anebo speciální lepidla na parkety a podlahové syntetické krytiny s mírně elastickým efektem po vytvrzení. Tato aplikace se hodí především do privátních koupelen a toalet, ale i do domácích kanceláří, pracoven, knihoven. Za určitých okolností lze použít kamenné folie i pro podlahy v celém bytě, záleží na jeho vytížení a počtu a skladbě bydlících. Vyšší riziko poškození podlah v bytě přináší zvířata ( např. větší psi ) a malé děti. Pro výběr vhodného druhu se poraďte s prodávajícím. Zkušenosti z posledního období prokazují velice dobrou odolnost a životnost kamenné folie na podlaze v případě kvalitního celoplošného nanesení čiré speciální vytvrzovací pryskyřice na povrch kamenné folie, provedeno jako 2-3 vrstvé speciální lakování v dílenských podmínkách. Nevýhodou tohoto typu lakování je nemožnost lakování povrchu v místě instalace. Lakování musí být provedeno odborníkem v dílenských podmínkách a je časově a cenově náročnější.

 

C. Lepení na schody a následná povrchová úprava schodů 

Lepení kamenných folií na schody doporučujeme pouze na schody do domácnosti, mezi patra rodinného domu a pod...Nedoporučujeme je aplikovat do veřejných a komerčně využívaných frekventovaných prostor.

Aplikace na schody je obdobná jako na podlahy, je ale třeba více dbát na přípravu schodu, hlavně aby byl podklad dokonale rovný. Podle lepené plochy si připravíme kam. folii. Lepidlo vybíráme podle materiálu na který lepíme. Lze opět vybírat z mnoha druhů různých značek : Mapei, Soudal, Den Braven a mnoho dalších. Před lepením lepené plochy zdrsníme a vyčistíme od nečistot a prachu. Zdrsnění lepené plochy brusným papírem je lepší pro veškerá lepidla. Nejdříve nalepíme rovnou plochu na schod, následně od shora dolů nalepíme svislé plochy schodů. Lepidlem nešetříme, ale také ho nenanašíme zbytečně mnoho. Po přitlačení lepené plochy k podkladu je nutné na okrajích vytlačené lepidlo otřít a očistit vlhkým hadrem ihned po nalepení. Po nalepení je třeba dodržet dobu zrání lepidla a schody nepoužívat cca 24 hodin. Po vytvrzení lepidla nalepíme na hrany schodů protiskluzové lišty nebo pásky. Finální schody naimpregnujeme impregnací na kámen. pro povrchovou úpravu lze použít i transparentní pryskyřici pro zvýšení odolnosti a snížení obrusu povrchové vrstvy. Povrch před nanášením pryskyřice nijak chemicky neupravujeme a snažíme se z povrchu odstranit vlhkost např. vlasovým sušičem. Pro údržbu schodů používáme zametání a omytí plochy vlhkým hadrem bez chemie a otření do sucha.

Pro použití na podlahy doporučujeme kam. folie upravit povrchově speciálním pryskyřičným lakováním. Podrobnější informace o této úpravě a její vhodnosti poskytne zákazníkům personál prodejny.

 

D. Lepení na nábytek

Lepení kam. folií na nábytek předurčuje částečnou znalost nábytkových konstrukcí a zručnost na úrovni zdatného kutila. Obecně se dají pro aplikaci na nábytek doporučit druhy typu ULTRAFLEX, kde lze kamennou dýhu ohýbat i přes rohy a při pečlivé práci se dají očekávat kvalitní výsledky i od neprofesionála.

 

E. Lepení na vchodové dveře

Lepení kam. folií na vchodové dveře předurčuje dobrou znalost dveřních konstrukcí a profesionální přístup. Lepení na dveře šatníků nebo povrchový polep interiérových dveří je méně náročný proces který zvládne i kutil.

 

F. Lepení na fasády, vlhké prostředí ( okolí bazénů a wellness ) a na nesavé povrchy v interiéru

Lepení kam. folií na fasády, v exteriérech a zvlášť namáhaných aplikacích vyžaduje profesionální přístup, anebo zručnějšího kutila s dobrou znalostí materiálu olepované fasády z důvodu správného výběru vhodného lepidla a náročnější práci v exteriéru. Lepení v exteriéru má mnoho možností a mnoho řešení a je nutné se vyjádřit vždy ke konkrétnímu požadavku a specifikaci vzhledem ke skladbě fasády a jejich vlastností. Postup lepení na fasádu lze aplikovat i pro lepení kam. dýh na stěny balkonu nebo lodžie a na balkonový čelní dílec. Pro tento účel se jeví jako nejvhodnější MS Polymery ( různé značky ).

Momentálně se nám cenově a kvalitativně jako nejvýhodnější jeví použití jednosložkových lepidel na bázi MS polymeru ve větším balení v hliníkových vacích ( např. 5kg ). Tato lepidla jsou dobře zpracovatelná, ihned připravena k použití a lze nimi lepit na veškeré dobře soudržné povrchy. Teplota zpracování je od 10-30°C, teplotní odolnost po nalepení je -40°C až +90°C a otevřený čas až 40 minut. Tato lepidla slouží současně i jako hydroizolace.

Výroba lepidel je dynamický obor a proto se postupem času objevují nové výrobky s vlastnostmi které mohou aplikaci kam. folií vyhovovat, proto považujeme tuto problematiku za otevřenou a určitě existuje mnoho druhů vhodných lepidel které neznáme.

Pokud neznáme dokonale vlastnosti fasády, jeví se jako nejvýhodnější stěny před lepením napenetrovat hloubkovou penetrací aby se propojily dokonale vrstvy fasády a celoplošně lepený obklad k podkladu rovnoměrně přilnul. Vyvarujte se lepení při nízkých ( pod 15°C ) a vysokých teplotách ( nad 25°C ). Teploty +10°C a +35°C jsou hraniční a v teplotách mimo jejich interval se s lepidly nejen hůře pracuje, ale spotřeba pro účinné nalepení je vyšší a je potřeba pracovat rychle. Jako optimální jsou pro lepení teploty v horizontu 15-25°C, kdy je lepení komfortní a spolehlivé. Před lepením si ověřte tepelnou odolnost skladby fasády a doporučenou povrchovou úpravu projektantem, pokud je na  fasádě provedeno zateplení tepelně izolačními deskami.

Při nákupu lepidel doporučujeme se poradit s prodejci lepidel, číst návody a vlastnosti lepidel a podle doporučení dodavatele nebo výrobce lepidla se chovat. Samozřejmostí je dodržení bezpečnostních doporučení!

 

G. Lepení a nýtování na ploty a posuvné brány, aplikace na přenosné nosné konstrukční desky s využitím pro výstavnictví a aranžování komerčních výloh a pod....

Lepení kam. folií na ploty a brány předurčuje částečnou znalost nábytkových konstrukcí a zručnost na úrovni zdatného kutila. V těchto případech doporučujeme nalepit kam. folie v dílně na zvolený konstrukční/nosný materiál a tento hotový panel pak nainstalovat na oplocení dle nosného druhu panelu ( OSB3, laminovaná překližka, plech, kompozitní hliníkové panely, vysokotlaké laminátové desky, dřevoplast, atd..), obvykle upevněním vruty, anebo nýtováním na nosnou hliníkovou nebo ocelovou konstrukci. Pro lepení vybíráme lepidla s vysokou odolností vůči nízkým i vysokým teplotám, které zůstávají po vytvrzení částečně elastické a jsou trvale odolné vodě a vlhkosti. Rozsah tepelné odolnosti MS polymeru Den Braven je -40°C do + 90°C.

 

H. Vlepování kamenných dýh a folií na vnitřní stěny akvárií, terárií a paludárií - ,, kamenné pozadí ,,.

Dopuručujeme osobní konzultaci s personálem ROCKFOIL CENTRA.

 

 

 

 

 

Rockfoil
Rockfoil design
Kontakt

PROVOZOVNA/SKLAD :

ROCKFOIL CENTRUM

Hálkova 1287/37

77900 OLOMOUC

rockfoil@seznam.cz

+420 732 221 068

 

ADMIN SÍDLO :

ROCKFOIL ARTWORK Co., Ltd. o.z.

Polívkova ul. 504/18,

77900 OLOMOUC

rockfoil@seznam.cz

+420 732 221 068

 

REALIZACE ROCKFOIL

V PRAZE A OKOLÍ :

p. JÁN DVORSKÝ

+420 737 272 779